İletişim Koçluğu

İletişim Koçluğu

İnsanın yaşam alanlarına bakıldığında en geniş alanı “ insan ilişkileri” kapsar. 

Birey; kendisiyle ve diğer insanlarla (anne-babası, kardeşi, eşi, iş arkadaşları, dostları, çocukları vb) sürekli iletişim ve bağ halindedir.
Dolayısıyla kurulan bağların tümü, bireyin sağlığı, başarısı ve mutluluğu başta olmak üzere yaşam alanlarını doğrudan etkileyen büyük bir etkiye sahiptir. Bu etkinin istenen şekilde olması, ilişkide olan her bireyin üzerine düşen kısımda “doğruları” yapması, söylemesi, hissettirmesiyle mümkündür. İşte, bütün mesele de burada yatmaktadır. “Doğru”, neye, kime, hangi koşullarda ve ne zaman? gibi birçok faktörün etkisi altında farklı algılanabilen bir olgudur. “Gerçek” biriciktir, ancak bu gerçeğin çevresinde kaç insan varsa, bu gerçekliği algılamaya göre “anlamlar” her zihinde farklı bir yer bulur kendine. Bu anlamlar birbirine ne kadar yakınlaşırsa, ilişkiler de o kadar “iyi” algılanır.

“İnsanlarla ilişki kurma yeteneği,şeker ya da kahve gibi satın alınabilir bir şeydir. Ve ben bu yeteneğe her şeyden daha fazla bedel öderim. Güneşin altındaki her şeyden daha fazla.”  diyen John D. Rockefeller bu sözüyle, “ilişki yeteneğinin önemini” vurgulamaktadır. Gerçekten de “İYİ İLİŞKİ KURMA BECERİLERİ” öğrenilebilir ve geliştirilebilir becerilerdir. Tabiidir ki, her insanın hangi becerileri geliştireceği , ya da değiştireceği parmak izi gibi farklılıklar göstermektedir. 

İletişim (İlişki) Koçluğu, birey ya da çiftlerin  hedefledikleri “iyi ilişki”yi yaratma sürecine yapılan koçluktur.

·  Kendisi ve çevresiyle “daha etkili iletişim” kurmak
.  Kendini ve diğer insanları “daha iyi tanımak”

·  Anne-baba, eş, çocuk ve arkadaşlarıyla “uyumlu ilişkiler geliştirmek ve sürdürmek”

·  İletişim becerilerini geliştirerek sağlık, huzur, mutluluk ve performanslarını artırmak 

İlişkilerinde değişim gerçekleştirmek ve fark yaratmak isteyenler!

İletişim (İlişki) Koçluğu için bizimle İLETİŞİME GEÇİN!

Anlayın, Anlatın, Anlaşın, Mutlu olun, İletişimde Kalın!

Online Seans Talebi