Hakkımda

Yaşama tutkuyla bağlı, sevgi dolu, sezgileri güçlü, meraklı biriyim. 
İnsanları, yaşamları, duygu ve düşünceleri, deneyimleri … merak ediyorum.
Yaşam, insan, sağlık, başarı ve mutluluk; öğrenmek ve paylaşmak benim için paha biçilemez değerler.

Hekim olmak çocukluk hayalimdi. Hekimliğin benim için anlamı ” sağlıklı yaşamı öğrenmek ve diğer insanların da yaşamlarına dokunarak, sağlıklı olmalarına yardımcı olmak” tı.
Her zaman heyecanlandıran ve ilgimi çeken  “insanı keşif yolculuğum”  beni Tıp Fakültesine taşıdı.
İnsanı öğrenmenin “zor zanaat” olduğunu öğrendim orada. Gerçekten de öyle geniş bir konuydu ki “İnsan” ve “öğrenilecek” ne çok detay vardı…
Öyle ki tek bir bilim dalına sığdırılamadığı ve multidisipliner bir çalışma gerektirdiği gibi, halen üzerinde kesinleşmemiş ve araştırmaları devam eden birçok da konu vardı.
Patoloji Uzmanlığım; insan bedenindeki keşfimi sürdürmemi sağladı. Aynı zamanda çok farklı bilim dallarıyla ortak çalışmalar yapma ve bunlar sonucunda “insan sistemini” oluşturan parçaları birleştirme olanağı sundu.
“İnsanı bedensel tanıma” fırsatını buldum, hem de her organı en küçük hücre detayına varıncaya dek. Bu kadarla da kalmayıp, bilimsel – analitik değerlendirme , etkin gözlem yapma, farklı açılardan bakabilme,
objektif ve soyutu birleştirebilme, 
 sabırlı olma, gerçekliği kabul etmehem süreç, hem de sonuç odaklı olabilme,  vb… birçok beceriyi doğallıkla yaşamıma katmamı sağlamıştır.


İşimi severek yapıyordum, ancak birşeyler eksikti sanki. Lezzeti tam istediğim gibi değildi. İşimle ilgili, tanımlayamadığım bir boşluk vardı içimde. Tam olarak ifade edemiyordum, ancak hissediyordum bunu. 
Yoğun çalışma döneminde farkedemediğim, üzerinde düşünme fırsatı bulamadığım “Yaşam amacım” yaptıklarım ve yapacaklarımla ilgili sorularım emekli olunca (2005) zihnimde dolaşmaya başladı yeniden.Sorularıma yanıt aradığım bir dönemde çok sevdiğim bir dostum beni “yaşam koçu”yla tanıştırdı. Bu karşılaşma yaşamımda dönüm noktası oldu.
Sorularıyla zihinsel aydınlanmamı sağladı. Bir süredir arayıp ta bulamadığım yanıtlar gözlerimin önünde belirdi, birer ikişer. 

Aradığını bulmuş olmanın sevinciyle başladı yaşam koçluğu kariyerim…   


KOÇLUĞUN  (bana özel)
 ANLAMInın 
İnsan yaşamına dostça dokunmak! olduğunu keşfettim önce.
Farkındalık oluşturmak ve isteyenlerin fark yaratmalarına destek olmanın büyülü güzelliğini,
Anne – Baba ve çocukların “ulaşmak istedikleri hayallerine” giden yolda eşlik ederek başarı ve mutluluğunu  paylaşmanın 
” kendimi gerçekleştirmek” ve asıl hedefimin “gelecek nesillere armağan vermek” olduğunu kavradım.
Şimdi, severek, farkındalıkla, sevdiğim işi yapmanın iç huzurunu yaşıyorum.     

Aileme ve yaşamıma dokunarak bana değer katan tüm insanlara minnettarım; sonsuz teşekkür, sevgi ve saygılarımla…

Dr. Müberra Kılıç

Online Seans Talebi